Máte zkušenost s prací juvenilní justice - při rozhodování o péči o děti, výživném, ...? Podělte se o ni v diskusi nebo popište svůj příběh a pošlete nám ho e-mailem.

BlueBoard.cz
Zajímavé diskuse na webech:

OSPOD Střídavka
Tátové Chybí mi táta
Výživné Domácí násilí

Soudní jednání o výchovu dětí:Soudní jednání jsou veřejná. Informace o jednání najdete v zeleném políčku. Na webu Střídavka můžete i přidat jednání.Další zajímavé stránky:


Aleš Hodina - blog nejen o péči o děti
Jeden domov - domov jsou oba rodiče
Kája - smutný příběh malého chlapečka
Kříhová - zaujatost soudní moci
Nečas - muži, nepořizujte si v Česku děti
Praha 3 - arogance úřední moci
Spravedlnost dětem - ochrana práv dětí
Striedavka - striedavá starostlivosť (SK)
Známý soudce - hodnocení soudcůKontakt: mail@soudci.info

soudci.info
tabule hanby / diskuse / zkušenosti

opatrovnické soudnictví - juvenilní justice rodič.eu

Sdílet

zkušenosti


U nás je paradoxně mnohem více chráněno vlastnictví než rodičovství. Nebo si dokážete představit takový rozsudek?
"Obžalovaný si jako člen družstva vypůjčil koně, poté ho nevrátil a skrýval se s ním. Protože si ale na něj kůň zvykl, obžalovaný mu dává pravidelně nažrat a žije s ním daleko v pohraničních horách, ponechává se kůň obžalovanému a ostatní členové družstva jsou povinni mu na jeho žrádlo přispívat." Že vám to připomíná soudničky Ivo Jahelky? Při soudní "ochraně" rodinných vztahů je podobný rozsudek často smutnou skutečností...


Moralizování a pozitivní diskriminace u soudu

Helena Fukalová

Zcela se vytratila schopnost vcítit se a pochopit, že rodiče, kteří se dostali k soudu, si tam jdou s důvěrou pro pomoc, protože situaci už vlastními silami nejsou schopní vyřešit, a soudce je zde také proto, aby jim pomohl nastalou situaci rozplést a vnést do ní opět pořádek a světlo.

Brněnské opatrovnické soudkyně

Jiří Zouhar

Je to jen část soudkyň a soudců, které zde uvádím. Na diskriminaci a okrádání a porušování základních lidských práv se podíleli i další. Včetně soudních znalců a pracovnic OSPOD (i jedna známá pracovnice z kauzy týraného Dominika).

Zájem dětí? Praxe opatrovnického soudu...

Mgr. Miroslav Křivánek

Za tento rok a čtvrt výlučné péče matky si tyto děti (ty starší – pozvané k soudu) stihly uvědomit, že maminka opravdu bytostně nechce se o ně dělit s jejich tatínkem a že jí to ubližuje...

Nezávislost soudů

Ing. Pavel Rusek

Nedá mi, abych nereagoval na článek Ing. Aleše Hodiny „Václav Havel a novodobí disidenti“. Některé opatrovnické spory opravdu v mnohém připomínají zmanipulované politické procesy z dob před „sametovou revolucí“.

Ústavní soud: Jak si přivlastnit dítě IV

Ing. Aleš Hodina

Ústavní soud, zdá se, začal znovu fungovat ve starých kolejích. Po několika nadějných a několika rozporuplných rozsudcích se znovu snaží fixovat stav, kdy jsou děti odtrženy od tátů. A postupně jim odcizovány až odcizeny.

Obvinění z pohlavního zneužívání sedmileté dcery

Mgr. Milan David

Myslíte si, že falešné, zákeřné a zaslepenou žárlivostí vedené obviněni z něčeho tak hnusného jako je POHLAVNÍ ZNEUŽÍVÁNÍ NEZLETILÉ DCERY je sc-fi a nemůže se vám přihodit?
Matky, kraďte!

Ing. Aleš Krejčí

Jinými slovy, soudkyně samy zorganizovaly výchovné prostředí dětí Krejčových takové jaké je v současné době, tedy ve výlučné péči matky a je tedy šokující, že právě na tento stav navozený předběžným opatřením se chce soudkyně odvolávat a považovat v řízení o svěření nezletilých dětí do výchovy a péče za výchozí.