Máte zkušenost s prací juvenilní justice - při rozhodování o péči o děti, výživném, ...? Podělte se o ni v diskusi nebo popište svůj příběh a pošlete nám ho e-mailem.

BlueBoard.cz
Zajímavé diskuse na webech:

OSPOD Střídavka
Tátové Chybí mi táta
Výživné Domácí násilí

Soudní jednání o výchovu dětí:Soudní jednání jsou veřejná. Informace o jednání najdete v zeleném políčku. Na webu Střídavka můžete i přidat jednání.Další zajímavé stránky:


Aleš Hodina - blog nejen o péči o děti
Jeden domov - domov jsou oba rodiče
Kája - smutný příběh malého chlapečka
Kříhová - zaujatost soudní moci
Nečas - muži, nepořizujte si v Česku děti
Praha 3 - arogance úřední moci
Spravedlnost dětem - ochrana práv dětí
Striedavka - striedavá starostlivosť (SK)
Známý soudce - hodnocení soudcůKontakt: mail@soudci.info

soudci.info
tabule hanby / diskuse / zkušenosti

opatrovnické soudnictví - juvenilní justice rodič.eu

Sdílet

článek


Nezávislost soudů

Ing. Pavel RusekNedá mi, abych nereagoval na článek Ing. Aleše Hodiny „Václav Havel a novodobí disidenti“.

Některé opatrovnické spory opravdu v mnohém připomínají zmanipulované politické procesy z dob před „sametovou revolucí“. Výsledky těchto soudů jsou dobře známy, záleží jen na tom, jaké se najdou argumenty pro jejich obhajobu. Tak jako tehdy, tak i nyní existuje skupina lidí, kterým tento diktát vyhovoval a vyhovuje. Vyvolení se zuby nehty brání tomu, aby kdokoli sáhl na jejich privilegia. Tyto skupiny se neštítily a neštítí použít násilí a represe, ani falešných obvinění k tomu, aby ty, kteří se proti bezpráví ozvali, zlikvidovali.

To, že dnešní rodina nefunguje, je statisticky neoddiskutovatelné, více než polovina rodin je rozvedená. Z druhé poloviny zhruba další polovina rodin nefunguje, tak jak by rodina fungovat měla. Pouze přibližně 25 % dětí tedy žije v úplné a funkční rodině. Jak budou naše děti vytvářet svou vlastní rodinu, když jim chybí přirozený vzor?

Dnešní společnost je prorozvodová. Ve většině případů podává žádost o rozvod matka. Proč? Protože o nic nepřijde. Stane se faktickým vlastníkem dětí a pravděpodobně bude velice dobře finančně zabezpečena. Při boji o výhradní rodičovské postavení udělá většina matek naprosto cokoli, co jim k tomu může pomoci. Snaží se zmanipulovat děti na svou stranu, otce pošpiní, obviní ho z násilí... S hrůzou jsem zjistil, že na internetu matky diskutují a radí si navzájem, jak to udělat, aby policie údajnému domácímu násilí uvěřila... Proč nepodá návrh o rozvod milující otec? Protože ví, že mu hrozí 95 % pravděpodobnost, že o děti přijde. Pokud se dnes zeptáte matek, které o rozvod požádaly, jestli by o něj požádaly i za předpokladu, že dítě bude v péči otce, tak vám řeknou, že v žádném případě. Nikdy by nepřipustily, aby o dítě přišly, dětem a otci však toto naordinují s ledovým klidem. V drtivé většině případů tak děti přicházejí o své otce a otcové přicházejí o své děti.

Jsem přesvědčen, že je velmi společensky nebezpečné, když soud z malicherného a nepodstatného důvodu (kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde) zamítne návrh otce na střídavou péči v případě, kdy otec své děti bezmezně miluje, totálně dětem přizpůsobí své soukromí i pracovní život, děti otce milují, těší se k němu a přejí si s ním bydlet a soudní znalec a OSPOD i přes snahu protistrany střídavou péči soudu doporučí.

Jakou může mít společnost důvěru k nezávislým soudům, pokud soud zamítne návrh otce i v takovémto případě?

Jaký sakra vymyslet důvod pro zamítnutí otcova návrhu? Hmmm. Otcův dům je pro výchovu děti příliš malý! Jediné informace, které soud měl, byly ty, že se jedná o byt o rozloze 100 m² s dispozicí 3+1. Soud se nezajímal o vybavení bytu ani o podmínky bydlení v něm. Prostě ne a basta. Děti v domě bydlí 13 dní v měsíci a nikomu to nevadí, to je přece v pořádku. Bydlet tam 15 dní však již možné není. Je zcela zřejmé, že v tomto případě vůbec nešlo o to, jestli děti mohou s tátou bydlet 13 či 15 dní v měsíci. Šlo o postavení, moc a peníze matky, které jsou „nedotknutelné“. Dům má odhadní cenu těsně pod 3 miliony korun, je velmi dobře vybaven a je to rodný dům dětí, kde bydlí bez přestávky od narození, byť nyní jen 13 dní v měsíci. Pokud se však matka po rozvodu stěhuje do garsonky nebo 1+1, je to v naprostém pořádku.

Co nezaujatý pohled? Skutečně se můžeme s důvěrou obrátit na nezávislé soudy, nebo obdobné spory spíše připomínají boj disidentů s totalitním systémem?