Máte zkušenost s prací juvenilní justice - při rozhodování o péči o děti, výživném, ...? Podělte se o ni v diskusi nebo popište svůj příběh a pošlete nám ho e-mailem.

BlueBoard.cz
Zajímavé diskuse na webech:

OSPOD Střídavka
Tátové Chybí mi táta
Výživné Domácí násilí

Soudní jednání o výchovu dětí:Soudní jednání jsou veřejná. Informace o jednání najdete v zeleném políčku. Na webu Střídavka můžete i přidat jednání.Další zajímavé stránky:


Aleš Hodina - blog nejen o péči o děti
Jeden domov - domov jsou oba rodiče
Kája - smutný příběh malého chlapečka
Kříhová - zaujatost soudní moci
Nečas - muži, nepořizujte si v Česku děti
Praha 3 - arogance úřední moci
Spravedlnost dětem - ochrana práv dětí
Striedavka - striedavá starostlivosť (SK)
Známý soudce - hodnocení soudcůKontakt: mail@soudci.info

soudci.info
tabule hanby / diskuse / zkušenosti

opatrovnické soudnictví - juvenilní justice rodič.eu

Sdílet

článek


Brněnské opatrovnické soudkyně

Jiří ZouharSoudkyně Ladislava Stará
(Městský soud v Brně) svěřila v roce 1982 na základě lživého udání manželky mou starší dceru do péče manželky, přestože jsem namítal, že manželka byla léčena pro nemírné užívání alkoholu. Na mou žádost o určení styku s dcerou soudkyně nereagovala.

Soudkyně Michaela Mudruňková (Městský soud v Brně) v roce 1985 naše manželství proti mé vůli rozvedla a dceru opět svěřila matce, i když jsem žádal o svěření dcery do mé péče, vzhledem k alkoholismu její matky.

Při majetkovém vypořádání jsem byl stejnou soudkyní připraven o vše, co jsem ze svého vložil do manželství. Šlo o částku, za kterou bych si v té době mohl pořídit slušný domek. Z bytu jsem byl samozřejmě vyštván bez náhrady.

Soudkyně Zdena Mádrová (Městský soud v Brně) nebyla schopna určit můj styk s dcerou, až teprve po  stížnosti. I tak byl můj styk s dcerou léta úspěšně mařen a matka dostala pouze směšnou pokutu.

Naprosto nezodpovědným jednáním bývalé manželky jsem byl okraden o byt, o vše, co jsem ze svého vložil do manželství, a byl mi znemožněn styk s mou dcerou a znemožněna moje výchova dcery. Dcera byla vlastní matkou nucena žít v cizích bytech i v prostředí osob závislých na alkoholu. Matkou byla připravena o nový dům i o svého otce a jeho výchovu. To vše díky vydatné podpoře nezodpovědných matek současným soudním systémem a diskriminaci a okrádání dětí a jejich otců tímto státem.

V současné době již dospělá dcera se se mnou běžně stýká a naopak se nestýká se svojí matkou a ani s ní nijak nekomunikuje. Mně se dcera svěřila, že to, že ji vlastní matka připravila o nový domek, bylo ještě to nejmenší zlo, co jí vlastní matka způsobila.

Soudkyně Jindra Kružíková (Městský soud v Brně) zapracovala v případě mé mladší dcery (kterou mám s druhou partnerkou). Partnerce, která ze sobeckých důvodů chtěla mít dceru jen pro sebe (a proto mě z bytu vyhodila), soudkyně nadržovala, na mé stížnosti ohledně maření styku s mladší dcerou nereagovala a směšné pokuty matce nahrazovala zvýšením výživného i 3 roky zpětně. Na mé poslední návrhy ohledně maření styku z roku 2005 zmíněná soudkyně nezahájila jednání dodnes.

I moje mladší dcera doplatila na současnou diskriminaci dětí a jejich otců a naprosto nesmyslnou podporu sobeckých a nezodpovědných matek. Přišla o byt, který by po mě mohla zdědit, pokud by mi její matka dala řádnou výpověď z bytu (a já tak mohl získat nárok na přidělení bytu). Samozřejmě byla dcera připravena o otcovskou výchovu. Styk s dcerou mi byl úspěšně mařen a střídavou výchovu soud zamítl.

Je to jen část soudkyň a soudců, které zde uvádím. Na diskriminaci a okrádání a porušování základních lidských práv se podíleli i další. Včetně soudních znalců a pracovnic OSPOD (i jedna známá pracovnice z kauzy týraného Dominika).